Pokud se vám email nezobrazuje správně nebo si ho chcete vytisknout, klikněte zde.

Dobrý den,

asi jste se, stejně jako já v časech mých studií, v těchto dnech už těšili na prázdniny. Pokud máte před sebou letní dovolenou, samozřejmě vám přeji, aby se vydařila. Odpočívat je důležité.

My v Předvýběru.CZ ale už myslíme na podzimní finiš obchodního roku. Máme pro vás naplánováno ještě několik aktivit, už teď můžu prozradit, že v říjnu pozveme na náš #HRworkshop odborníka na etiketu Ladislava Špačka.

Abyste si nekazili léto, proberte s námi ještě teď svoje plány na hledání zaměstnanců. Rádi vám s tím samozřejmě pomůžeme. Pro připomenutí: podívejte se na web, jak pracujeme (a v případě zájmu tam můžete rovnou vyplnit kontaktní formulář ‒ nebo prostě odpovězte na můj mail).

Hodně se teď mluví o podmínkách zaměstnávání Ukrajinců. Kdybychom zjednodušili administrativu a dali šanci pracovat těm, kteří o práci mají zájem, trhu práce by to prospělo, napsal jsem čerstvě na svém blogu. Budu rád, když si článek přečtete a třeba přidáte i svůj názor. 

Přeju vám pěkné čtení a těším se zase brzy na setkání.

Se srdečným pozdravem,

František Boudný,
obchodní ředitel
Předvýběr.CZ


Jak zaměstnavatelé podporují rodinu?

Velké téma, o kterém se často mluví, nás přimělo zadat agentuře STEM/MARK reprezentativní průzkum mezi zaměstnanci. Ukázalo se například, že třetina firem rodičovství nijak nepodporuje. Největší překážkou návratu zaměstnanců do práce po rodičovské dovolené je hlídání dětí: jenom 4 % zaměstnavatelů nabízí nějakou variantu firemního hlídání a zanedbatelné čtyři desetiny procenta poskytují finanční příspěvek na hlídání. Nejčastější formou podpory je pružná pracovní doba. Zajímavé také je, že lidé, kteří už děti mají, vnímají podmínky pro rodičovství jako vstřícnější než ti, kteří rodinu teprve plánují. Více závěrů z průzkumu věnovaného práci a rodičovství si můžete přečíst na našem webu.


Chystáme #HRworkshop s panem Etiketou“

Ladislava Špačka nikomu asi nemusíme dvakrát představovat. Původní profesí pedagog, krátce televizní novinář, se v roce 1992 stal mluvčím prezidenta Václava Havla. Díky tomu se zúčastnil stovek nejrůznějších společenských setkání, která pak zúročil jako autor knih a lektor pravidel společenského chování. Už teď vám můžeme prozradit, že další #HRworkshop bude zaměřený na byznys etiketu a jediným řečníkem bude právě pan Špaček. Akce se bude konat 16. října už tradičně v kopuli ČNOPK.


Píšete do redakcí sami? Vyzkoušejte novou službu

V červnu odstartovala služba Tiskovázpráva.online určená pro firmy, které nemají vlastního PR člověka, ale vydávají tiskové zprávy a chtějí zpětnou vazbu ke svým textům. Tomu odpovídá i vstřícná cena. Jako klienti Předvýběru.CZ ji můžete vyzkoušet za velmi výhodných podmínek: při objednávce do konce června máte jednu službu zcela zdarma (a můžete ji využít až do konce září), při objednávce některého z balíčků do konce září zaplatíte jen 50 % z aktuálních zaváděcích cen. Pro uplatnění těchto podmínek v objednávce uveďte kód: NLPV06.


Jednou větou...


Anketa

Stýskalo se vám po anketě s možností výhry? Je zpátky ‒ a ptáme se na vaše plánování dovolených. Vyplňte online jednoduchý dotazník a máte šanci na knížku!

V červnu je partnerem soutěže Nakladatelství Lidové noviny. Vyhrát můžete nové Dějiny Česka z populární edice dějin jednotlivých států, pokud budete jedním ze tří vylosovaných účastníků ankety.

Odpovědi pošlete ideálně hned, ale nejpozději do 28. června. Výherce budeme přímo informovat a zveřejníme je v příštím newsletteru.


A to byla poslední slova před prázdninami či dovolenými. I v červenci vyjde pravidelná porce našich HR novinek.

Předvýběr.CZ s.r.o. | Na Kozačce 7/1289 | 120 00 Praha 2 | frantisek.boudny@predvyber.cz | www.predvyber.cz

 Facebook  Instagram  Twitter  LinkedIn

Tento newsletter dostáváte na adresu frantisek.boudny@predvyber.cz jako náš klient podle § 7, odst. 3 zák. 480/2004 Sb. Máte právo vznést námitku a pokud si newsletter už nepřejete dostávat, odhlaste se zde.