Hledáte lepší práci? Vyberte si z volných míst na Předvýběr.CZ.

Pokud se vám e-mail nezobrazuje správně nebo si ho chcete vytisknout, klikněte zde.

Dobrý den

v novém roce ‒ snad jste si užili krásné sváteční dny a do roku 2024 vykročili správnou nohou (za sebe jsem hrdý na svoje kolegy, že se nám povedlo dát dohromady 77 777 korun pro Dobré víly).

Situace na trhu práce přituhuje, roste nezaměstnanost a poprvé po dlouhé době je víc těch, kteří hledají práci než volných míst. Pro šikovné lidi je ale pořád práce dost ‒ až ji budete hledat, vyberte si nový job na našem webu nebo nám rovnou pošlete svoje CV.

Přeju vám nejenom skvělý rok, ale i spoustu zajímavého čtení o lidech a práci.

Se srdečným pozdravem,

František Boudný,
ředitel Předvýběr.CZ

 

Víme, jak vypadá ideální šéf! 

Měl by to být Čech, starší muž, zkušený odborník a opora týmu. Vyplývá to z našeho nejnovějšího reprezentativního průzkumu, pro který data sesbírala agentura Talk Online Panel. Jen čtyři procenta zaměstnanců upřednostňují jako nadřízeného cizince, pro pětinu lidí není národnost důležitá. Ženy upřednostňuje desetina respondentů, mladším šéfům dává přednost zhruba pět procent lidí, šestnácti procentům zaměstnanců vyhovuje vrstevník. Rozdíl v pohlavích nedělá 44 % dotázaných, rozdíl ve věku nevidí 31 % účastníků průzkumu. Intimní vztah se šéfem přiznala jen tři procenta zaměstnanců, výrazně běžnější je to u nejmladší generace. Článek na iDnes.cz přehledně shrnuje žebříček vlastností, které u šéfů oceňujeme (i porovnání, jaké opravdu mají), ale i seznam toho, co nám na nadřízených naopak vadí.

 

Rozumíte si s umělou inteligencí? Prodejte to při hledání práce

Pokud zrovna hledáte práci a máte nějaké zkušenosti s umělou inteligencí, neváhejte to dát vědět! Existuje hned několik důvodů, proč to může zaměstnavatele zajímat. Naše lednová online poradna přináší tipy, na co byste se měli zaměřit, než vyrazíte na pohovor prodávat svoji znalost AI. Napište nám, jak jste dopadli.

 

Jednou větou...

 

Láhev vína od Dobré nálady v prosinci vyhráli Jana Žaludová, Petr Fialka a Jiří Tomešek. Blahopřejeme!

Díky, že jste dočetli až do konce, další novinky vám pošleme zase v únoru.

Předvýběr.CZ s. r. o. | Na Kozačce 7/1289, 120 00 Praha 2 | frantisek.boudny@predvyber.cz | www.predvyber.cz

        

Tento newsletter dostáváte na adresu frantisek.boudny@predvyber.cz jako náš klient podle § 7, odst. 3 zák. 480/2004 Sb. Máte právo vznést námitku a pokud si newsletter už nepřejete dostávat, odhlaste se zde.