Hledáte lepší práci? Vyberte si z volných míst na Předvýběr.CZ.

Pokud se vám e-mail nezobrazuje správně nebo si ho chcete vytisknout, klikněte zde.

Dobrý den,

jeden z našich nejnovějších průzkumů ukázal, že každý druhý Čech hledá novou práci přímo u budoucího zaměstnavatele. Rozhodně to není špatný postup, zvlášť, když víte, na koho se obrátit.

Pokud ale chcete lepší práci a nevíte, jak na to, najděte si ji na našem webu a nebo nám rovnou pošlete sůj životopis.

Přeju vám pěkné čtení a krásné Velikonoce ‒ a těším se, že s některými z vás se první středu v dubnu potkáme v kině.

Se srdečným pozdravem,

František Boudný,
ředitel Předvýběr.CZ

 

Státní dres vyměnila za soukromý bílý plášť 

V pořadí 45. rozhovor jsme vedli s personální ředitelkou zdravotnické skupiny EUC Ivetou Chmielovou Dalajkovou. V soukromém sektoru pracuje teprve třetím rokem, má za sebou ale téměř desetiletou praxi na ministerstvu zahraničí. Přečtěte si otevřený rozhovor: jak se dostala do diplomatických služeb a co ji přimělo přejít do komerční sféry, jak hledala práci jako každý jiný člověk, ale třeba i jak dlouho budeme pracovat nebo jací jsou Australané.

 

„A chcete se také na něco zeptat?“

Když na konci pohovoru padne tahle otázka, méně ostřílení uchazeči o práci se leknou a řeknou, že ne. Mají pocit, že všechno šlo hladce a chtějí už mít pohovor za sebou. Jenže to je zásadní chyba! Pokud vám tuto otázku položí ‒ a 9 z 10 šéfů nebo personalistů se vás určitě zeptá, jestli se chcete na něco zeptat ‒ využijte toho! Dáte tím najevo, že o práci máte opravdu zájem. Ptát se můžete na náplň práce a kariérní postup, s kým budete pracovat a jaká je firemní kultura. V online poradně jsme pro vás dali dohromady 11+1 příklad otázek, které můžete položit u pohovoru.

 

Sedmé #HRkino připomene rozdělení Československa

Eva Holubová, Bolek Polívka, Anna Šišková, Jan Budař a další osvědčená jména obsadil režisér Michal Kunes Kováč do rolí ve filmu A máme co jsme chtěli, ve kterém se jedna velká federální česko-slovenská rodina setká na Silvestra v roce 1992... Na komedii, která už si vysloužila nálepku „nové verze Pelíšků“, vás zveme ve středu 3. dubna do kina Pilotů v rámci našeho seriálu setkávání s lidmi, kteří s námi zrovna hledají práci nebo ji už dříve našim prostřednictvím našli.

 

Jednou větou...

 

Knihu denních modliteb americké autorky Joan Didionové z Nakladatelství Lidové noviny vyhráli Ivana Grígelová, Aneta Stoklasová a Jan Bachan. Srdečně blahopřejeme!

Všem vám děkujeme, že nás čtete. Nejzajímavější zprávy o práci a lidech vám pošleme i v dubnu.

Předvýběr.CZ s. r. o. | Na Kozačce 7/1289, 120 00 Praha 2 | frantisek.boudny@predvyber.cz | www.predvyber.cz

        

Tento newsletter dostáváte na adresu frantisek.boudny@predvyber.cz jako náš klient podle § 7, odst. 3 zák. 480/2004 Sb. Máte právo vznést námitku a pokud si newsletter už nepřejete dostávat, odhlaste se zde.