Pokud se vám email nezobrazuje správně nebo si ho chcete vytisknout, klikněte zde.

Dobrý den,

v časech mých studií jsem se v těchto dnech už těšil na prázdniny. A co vy ‒ máte před sebou ještě dva nebo tři měsíce prázdnin, nebo vás čeká dovolená? V obou případech si užijte trochu volna, protože i odpočívat je důležité.

V tomto zpravodaji najdete zase anketu o knižní ceny, ve které se ptáme na vaše cestovatelské plány. Věnujte nám pár minut, třeba zrovna vy vyhrajete!

A pokud zrovna hledáte novou práci, podívejte se na náš web, jestli tam zrovna není nabídka, která by vás zajímala. Nebo nám pošlete svůj strukturovaný životopis, pokud už ho nemáme, možná hledáme zrovna vás.

Přeju vám pěkné čtení i krásné léto!

Se srdečným pozdravem,

František Boudný,
obchodní ředitel
Předvýběr.CZ


Chcete méně pracovat? Nebo říct šéfovi, že chcete brát víc, jako váš kolega?

V naší rubrice #HRporadna internetového deníku Tyinternety.cz přibyly dva užitečné příspěvky. Pokud máte pocit, že jste přepracovaní, nebo prostě potřebujete zkrátit pracovní týden, přečtěte si pár tipů, jak to vhodně předložit šéfovi. Častým firemním problémem také bývá situace, kdy víte, že váš kolega bere za stejnou práci více peněz a vám to přijde nespravedlivé ‒ než se neuváženě pustíte do hulákání, nechte si poradit od zkušených personalistů. Máte nějaký vlastní problém, který vás v práci trápí? Napište nám, rádi se mu budeme věnovat!


Podporují zaměstnavatelé rodinu?

Upřímně ‒ moc ne: třetina firem rodičovství vůbec nepodporuje. Největší překážkou návratu maminek (a tatínků) do práce po rodičovské dovolené je hlídání dětí: jenom 4 % zaměstnavatelů nabízí nějakou variantu firemního hlídání. Nejčastější formou podpory je pružná pracovní doba. Jaké další výhody pro rodiče firmy poskytují a co ještě ukázal průzkum věnovaný práci a rodičovství, který pro nás zpracovala agentura STEM/MARK, se dočtete na našem webu.


Jednou větou...


Anketa

Stýskalo se vám po anketě s možností výhry? Je zpátky: ptáme se na vaše plánování dovolených. Vyplňte online jednoduchý dotazník a máte šanci na knížku!

V červnu je partnerem soutěže Nakladatelství Lidové noviny. Vyhrát můžete knihu Osmičky, která přibližuje české historické události, které se staly v letech zakončených magickou osmičkou.

Odpovědi pošlete ideálně hned, ale nejpozději do 28. června. Tři vylosované výherce budeme přímo informovat a zveřejníme je v příštím newsletteru.


A to byla poslední písmenka před prázdninami či dovolenými. I v červenci vyjde pravidelná porce našich novinek ze světa práce.

Předvýběr.CZ s.r.o. | Na Kozačce 7/1289 | 120 00 Praha 2 | frantisek.boudny@predvyber.cz | www.predvyber.cz

 Facebook  Instagram  Twitter  LinkedIn

Tento newsletter dostáváte na adresu frantisek.boudny@predvyber.cz jako náš klient podle § 7, odst. 3 zák. 480/2004 Sb. Máte právo vznést námitku a pokud si newsletter už nepřejete dostávat, odhlaste se zde.